Coming out! Je to venku...

Nemá cenu to dál skrývat! Ten moment zkrátka nastal a je načase jít s pravdou ven: "Tak jsem prostě jíva, no! Neuděláš nic. No ale koukej, támhleten týpek u přechodu pro chodce je zlatej déšť? Teda forsytchia, sorry. Vostrý! Během roku je celej zelenej a teď jak se tady dělá, co? Najednou."

Přišlo jaro. Průměrná teplota dnů je čímdál vyšší a stromy a keře už dlouho drží svoje tajemství. Nehybně a šedivě tu stojí a pro zvýšení své nenápadnosti se ještě nechají zapadat sněhem. Ale s rostoucím sluníčkem už jejich dychtivost nejde vydržet. Jejich rostoucí pupeny symbolizují rostoucí touhu po tom TO říct. Musí to ven. Ještě pár teplejších dní, trochu deště a je to tady: Velký comming out. "Tak se všichni podívejte co jsme zač! Aha, viď!"

11 z 12 měsíců v roce jsou naše listnaté stromy a keře nenápadné a snaží se splynout s davem. Během většiny vegetačního období jsou všechny stejně zelené a chce to být vybaven zkušenostmi, anebo klíčem do kapsy, aby bylo možné je identifikovat. V zimě se zase všechny nechají angažovat v depresivním obraze s kulisou šedivé oblohy. Ale na začátku jara, snad energií naspořenou během zimního spánku, mají chuť přivítat slunce na cestě k obratníku přiznáním své skutečně identity. To, co vypadá jako jednotné křoví izolační zeleně podél dálnic je najednou barevné jak májová kočka, každý druhý strom na zapomenutém plácku ve městě je kočičkami pro změnu obalen. K velké radosti hmyzích nedočkavců. Člověk nevychází z údivu, co všechno z okolní zeleně je vlastně český zlatý déšť.

Jaro je oslavou biodiverzity. Úvodní prezentace na konferenci rozmanitosti. Nutno říct, že z hlediska PR je to velmi dobře uchopená prezentace. Je to příležitost uvědomit si, co vlastně ve svém okolí máme a proč si toho vážit. A že zdánlivě neobyčejné věci v sobě skrývají možnost nás překvapit. Stejně tak jako krajina kolem nás.

Choďme po krajině s otevřenýma očima. Nejen teď v době jejího právě probíhajícího nestydatého odhalení. A odporujme její biodiverzitu, ať si i další jaro může užít svůj karneval exhibicionismu.

Pestré jaro!

Cooland

Text: -KZ-

Foto: -KZ-

Also on this blog

SHARE:  Email · Facebook · Google · Twitter · Tumblr · Kindle
SUBSCRIBE:  Receive an email on new posts from cooland

Comments


  • Notify me upon new comments

☺ Got it