Rok v zeleninové zahradě

Před dvěma lety jsme dostali nápad. Umístili jsme fotopast na zahradu, kde Karel Tachecí pěstuje zeleninu pro naší KPZ CooLAND a několik dalších pražských KPZek. Fotopast jsme nastavili tak, aby snímala zahradu od brzkého jara do podzimu několikrát denně. Říkáte si proč?

Chtěli jsme, aby do života zahrady mohli nakouknout i ti, kteří se na statek ke Karlovi během sezóny nedostanou. Upřímně, takových odběratelů je většina. Přitom právě kontakt se zemědělcem, možnost poznat ho i jeho práci, vytváří důvěru a porozumění. Ze zemědělce se stává VÁŠ ZEMĚDĚLEC, který u vás najde třeba i pochopení, když se něco nedaří. I nejcitlivější a nejzkušenější zemědělec je totiž závislý na počasí a mnoha dalších okolnostech. Jedině s VAŠÍM ZEMĚDĚLCEM dokážete opravdu sdílet riziko neúrody (i nadúrody), což je jeden ze základních principů, na kterém komunitou podporované zemědělství stojí.

Na druhý pokus se nám podařilo náš nápad realizovat. Z několika tisíc fotografií jsme udělali tří minutové video. A vy se můžete podívat, jak vypadá rok na zahradě u NAŠEHO KARLA :-)

Video najdete zde.

Text: -ŠK-

Video: -RS-

Ilustrace: -RS-

CooLAND

cesta do krajiny vede kolem vás

Also on this blog

SHARE:  Email · Facebook · Google · Twitter · Tumblr · Kindle
SUBSCRIBE:  Receive an email on new posts from cooland

Comments


  • Notify me upon new comments

☺ Got it