8. díl deníku KPZ CooLAND: To máte: šroubky, pilku, latě...

Je neděle a už za dva dny nám náš zemědělec Karel Tachecí přiveze první zeleninu pro KPZ CooLAND. Zatímco smažím květákové placičky s pestem z medvědího česneku a koriandrem, myslím na to, jak už se těším na čerstvý špenát od Karla :-). A také přemýšlím o tom, co všechno je potřeba do úterý ještě zařídit. Naše partnerské kavárny Havran Café v Karlíně a Kravál na větvi na Suchdole, kde bude probíhat výdej zeleniny, by měly mít všechny informace, členy naší KáPéZetky jsme také obeslali, takže poslední věc, která chybí, je stojan na bedýnky do Havrana.

Chvíli jsme brouzdali po internetu, jestli se stojan nedá koupit. Ale nic, co by bylo zároveň hezké, funkční, sofistikované a levné, jsme kupodivu nenašli. A tak vzal Radim výrobu do vlastních rukou. To máte: pilku, latě, šroubky, vrtačku... Jedna návštěva železářství, nákup několika „klacků“, odpoledne strávené s pilkou a šroubovákem a dva stojany jsou na světě.

Zátěžová zkouška s jednou bedýnkou pod dozorem Karkulky proběhla dobře. Unese stojan všechny čtyři bedýnky plné kedluben? To se ukáže až v ostrém provozu v úterý v Havran Café.

Úplně jsme zapomněli, že budeme potřebovat také váhu. Ještě že máme doma náš bezedný kumbál, kde se najde opravdu všechno. Já zažívám nostalgickou vzpomínku na dětství, protože na téhle váze můj dědeček vážil mouku na třešňovou bublaninu.


Váží to vůbec ještě? Jak potvrdila odborná zkouška opět pod dozorem Karkulky, váhu lze uznat za použitelnou.

Po květákových placičkách se jen zaprášilo, stojan stojí, váha váží, a tak se můžeme po zbytek odpoledne válet na gauči a těšit se na úterý.


Text: -ŠK-

Foto: -ŠK- a –RS-

CooLANDAlso on this blog

SHARE:  Email · Facebook · Google · Twitter · Tumblr · Kindle
SUBSCRIBE:  Receive an email on new posts from cooland

Comments

KrÁSNÉ pŘEJEM DOBROU NOC a tešíme se .
2015-05-24, šárka polly ....

Super :)
2015-05-25, Havran Café


  • Notify me upon new comments

☺ Got it